Fotka z Kvadriatlonu
na 3. místě!

Během našich akcí jsme často pyšní na to, jak se naši účastníci dokáží vypořádat se svým handicapem a stále hledají cesty, jak žít normální život. Právě jeden z těchto okamžiků se během Letního kvadriatlonu podařilo zachytit Lucii Hermíně Mouchové. Fotku Míši Karlové střílící z luku za pomocí nohy jsme přihlásili do soutěže “Také to zvládnu”, kterou vyhlásil Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením. A klaplo to! Fotografie se umístila na 3. místě 🤩

Díky Lucko, za báječní fotku a tobě Míšo za přístup k životu!

Vítězná fotka: (Fotka s lodí)

Zdroj úvodní fotky: Úřad Vlády ČR

Handbike závod v Poslanecké sněmovně je u konce. 

K 1.12. skončil čtyř denní závod na handbike trenažeru v Poslanecké sněmovně. Díky startovnému se podařilo vybrat částku 28.200 Kč, která poputuje Nadačnímu fondu Šťastná hvězda na pomoc onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Na prvním místě se v závodu umístil klub Hnutí STAN, druhé místo obsadil klub Hnutí ANO a třetí byli zaměstnanci Poslanecké sněmovny.

26. listopadu 2023

Galavečer a s ním
i sezóna 2023 je za námi

V neděli 26.11. jsme se společně s vámi a našimi partnery sešli na palubě parníku Czechie, abychom oslavili rok 2023. Projeli jsme se po Vltavě, vyhlásili vítěze projektů, popovídali si a někteří si i trsli při živé hudbě. Moc jsme si ten společný večer užili a doufáme, že i vy. Teď už nám nezbývá, než se začít těšit, co skvělého nám přinese rok 2024! Co vy, těšíte se?

28. listopadu 2023

Poslanecká sněmovna opět závodí na handbiku!

28.11. jsme zahájili závod v Poslanecké sněmovně. Na handbike trenažeru se tam stejně jako na jaře utkají poslanecké kluby a zaměstnanci sněmovny. Tentokrát se losovalo mezi subjekty podporující onkologicky nemocné děti a jejich rodiny. Mezi 9 vybranými byl před zahájením závodu vylosován Nadační fond Šťastná hvězda, který na konci závodu obdrží celý výtěžek z projektu. Tak držte palce společně s námi!

Jedeme v tom spolu - Vašek Uher

“Svoboda je pro mě důležitá. Žijeme v době, kdy můžu i se svým handicapem sám odletět do ciziny.”

Dalším z hostů Jedeme v tom spolu je Vašek Uher. Kvadruplegik, který ač je na vozíku, dlouho “neposedí” na jednom místě. Moderuje, natáčí videa, cestuje, vydává se na výpravy na elektrickém vozíku s Electric Eccentric a mnoho dalšího. Nenechte si ujít skvělý rozhovor s člověkem, který neustále přemýšlí o světě a lidech kolem sebe a o své myšlenky se často dělí s ostatními na Facebooku.

26. listopadu 2023

Galavečer
vyprodán!

Kamarádi, děkujeme! 

Byl to fofr a jsme Vám za něj moc vděční. Galavečer na parníku Czechie byl vyprodán. Těšíme se na společný večer, během kterého zavzpomínáme na to, jak skvělý rok to byl a začneme se těšit na sezónu 2024. 

26. listopadu 2023

Galavečer Cesty za snem na palubě parníku!

 Letos to bude speciální! 

26.listopadu zavzpomínáme na uplynulou sezónu na našem Galavečeru.
Zveme Vás na palubu parníku Czechie, který kotví na Dvořákově nábřeží.

Jak to bude probíhat?

🛟.    16-17:00  kotvíme u mola – 1. část programu
🛟.     17-18:00 plavba centrem Prahy, živá hudba
🛟.     18-19:00 kotvíme u mola – 2. část programu

Zamluvte si svou vstupenku, dokud ještě jsou! 

říjen 2023

Open Race
na středních školách zahájen!

Zahájili jsme závod 11 středních škol v Praze, které se v průběhu října a listopadu pokusí najet co největší vzdálenost na handbike trenažeru. Každé z těchto škol zapůjčíme handbike na dobu jednoho týmu. Součástí Open Race je také úvodní přednáška o životě s handicapem vedená přímo handicapovaným člověkem. Studenti tak budou mít možnost seznámit se s tím, že je naše společnost různorodá, a že handicap není překážkou aktivnímu životnímu stylu. 

Vítězná škola obdrží 25. listopadu cenu na Galavečeru Cesty za snem.

Děkujeme všem
za účast na SOW


Konec září patří každoročně společnému víkendu v Doksech a letos to nebylo jinak. V termínu 22.-24.9. jsme vyrazili do Poslova mlýna a pro naše účastníky jsme si připravili nabitý program. Ani letos nechyběly novinky, které si mohli užít jak lidé s handicapem, tak bez něj. Víkend se moc vydařil a i v letošním roce se nám podařilo naplnit myšlenku strávit spolu kvalitní čas bez ohledu na naše rozdíly. Bylo to zkrátka super! Všem moc děkujeme za účast 🙂

RUNCZECH podpoří Cestu za snem


Už 2.9. se v ulicích Prahy uskuteční podvečerní Birell běh na 10 km. Byli jsme vybráni jako organizace, jejíž činnost bude podpořena vybraným startovným do závodu. Pokud se chcete protáhnout a zároveň nás podpořit, můžete se k běžcům ještě přidat!
My na místě nebudeme chybět s vlekem a našimi trenažery. Jupí!

9. září 2023

Vyzveme celebrity k běhu na podporu dětí z dětského domova


V rámci 7 statečných v pražském Braníku se 9. září uskuteční také štafetový závod v běhu na 42 km. První tým bude složen ze známých osobností jako je Petr Buchta, Hana Drozdová, Honza Dvořák, Bára Fišerová, Daniela Choděrová, Václav Jílek, Petra Špindlerová a Lenka Zahradnická. Vyzyvatelem VIP týmu bude dvojice Heraldika Volf (jízda na vozíku) a světově známý paracyklista Jiří Ježek (běh s protézou). Zvítězí tým celebrit, nebo tým s jednou funkční nohou?

V rámci dne se můžete také zapojit do závodu na multifunkčním trenažeru a dobrovolným startovným podpořit děti z dětského Domova pod lípou Lipník. Program bude doprovázen také lukostřelbou a discgolfem. Vyzkoušet si budete moct i handbike trenažeru a svou jízdou na jedné ze 14 virtuálních tras pomoci Praze k co nejlepšímu výsledku v závodu krajů.

Soutěž s námi o lístky na Galavečer a Birell pitný režim!


Na našem e-shopu jsme pro tebe připravili vybrané zboží se slevou 30%. Navíc, když uděláš libovolný nákup z nabídky e-shopu od teď až do 22.9. Zařadíš se automaticky do slosování o super ceny! Tři vylosovaní získají pitný režim od Birellu na týden a k první ceně navíc přihodíme 2 vstupenky na náš listopadový Galavečer. Losování proběhne 24.9. na Subterra Open Weekendu.

Na zlevněné zboží přejdeš proklikem níže, vybírat ale můžeš z celého sortimentu :)

Škoda neřídit Tour 

navštívil prezident Pavel!


Další ze zastávek Škoda neřídit Tour proběhla V rehabilitačním ústavu v Kladrubech v rámci každoroční akce Keep Respekt. Jedním z návštěvníku byl také prezident České republiky Petr Pavel, který se zastavil i u nás. Měli jsme tak možnost představit mu koncept Škoda neřídit, aktivity Cesty za snem i význam řízení auta v životech lidí s handicapem. Prezident Pavel si na závěr vyzkoušel i náš trenažer ručního řízení, který na Škoda neřídit Tour nechyběl. Petru Pavlovi děkujeme za vstřícnost a čas, který nám věnoval.

Registrace na Subterra Open Weekend spuštěna!


Vyražte s námi na víkend, kde spolu mohou lidé trávit aktivní čas, předávat zkušenosti a sdílet společné zážitky bez rozdílu věku, či hendikepů. V termínu 22.- 24.9. se jako každý rok potkáme na Subterra Open Weekendu v Poslově mlýně v Doksech. 

Pokud se k nám chcete přidat, můžete se registrovat  v prokliku níže.

29. července 2023

Metrostav handy cyklo maraton v cíli!

11.ročník Metrostav handy cyklo maratonu oslavil v sobotu na Štvanici svůj cíl.


20 týmů, které se v úterý 25.7. vydaly na trasu kolem České republiky se tak po pěti dnech a 2222 kilometrech v pořádku vrátily zpět do Prahy. Opravdovou výzvou se v letošním roce stalo především počasí, které cyklisty v průběhu maratonu ani trochu nešetřilo. I přes mokrý průběh maratonu se však podařilo naplnit myšlenku projektu, kterou je spolupráce, pohyb pro všechny a nezapomenutelné zážitky. Děkujeme všem zúčastněným týmům za účast a těšíme se na startovní čáře dalšího ročníku!

Metrostav handy
cyklo maraton
startuje už v úterý.
Přidejte se taky!

Je to tady! Metrostav handy cyklo maraton startuje již v úterý 25.7. od Löwitova mlýna v Praze, odkud se na trasu 2222 kilometrů kolem České republiky vydá celkem 20 týmů. Nonstop cyklistické putování všemi 14 kraji pak zakončíme v sobotu 29.7. mezi 12 a 18h na ostrově Štvanice.

Pokud vás maraton láká, ale netroufli jste si na jeho plnou verzi, máte šanci připojit se alespoň na pár kilometrů v rámci společné trasy! Připravili jsme pro vás vybrané úseky, na kterých se v určeném čase můžete připojit k Pelotonu naděje a nasát tak atmosféru maratonu z první linie.

Společné trasy najdete zde

Lvice 2023
jsou za námi!
Přispějete dětem
na výlety

Všechny díly seriálu už jsou venku! Holky byly skvělé a každá si během natáčení našla svou největší výzvu, ať už to byl strach z hadů, nedostatek spánku, fungování v kolektivu, fyzické vyčerpání nebo prezentace před lidmi. Jedna věc jim ale byla společná a to touha pomoci dětem z Dětského domova pod lípou Lipník, které také osobně navštívily. Právě myšlenka na ně holkám v těžkých chvílích pomohla překonat strach a únavu.


A pomoct můžete i Vy!
Mentálně postiženým dětem z Domova Lipník můžete přispět na výlety. Každá částka, třeba i ta symbolická, se počítá.


Přispět můžete libovolnou částkou na sbírkový účet 111048111/2010, s variabilním symbolem 2023. Nebo jednoduše skrz QR kód.

Prošvihli jste některý z dílů seriálu nebo rozhovorů se Lvicemi?
Všechna videa najdete zde.

Schůzka kapitánů Metrostav handy
cyklo maratonu již proběhla.

Podívejte se na záznam!

Metrostav handy cyklo maraton se blíží, proto jsme se setkali s kapitány jednotlivých týmů, abychom si společně upřesnili průběh letošního ročníku. Můžete se podívat na záznam toho, co všechno jsme na schůzce probírali, nebo si projít prezentaci, ve které se dozvíte ty nejpodstatnější informace.

Záznam ze schůzky tady


PREZENTACE KE STAŽENÍJak si Lvice vedly ve
3. dílu? Podívejte se!

Ve 3. díle seriálu Lvice 2023 došlo na adrenalin! Lvice nasadily helmy a šly otestovat svůj respekt z výšek. Opět nechyběly indície pro plnění dalších úkolů a vzájemná spolupráce. Posledním úkolem dne jsme pak prověřili jejich spořivost a vynalézavost. Jak se holkám dařilo? Mrkněte na pokračování naší minisérie!

 3. díl ke shlédnutí zde:

Projekt vznikl na podporu mentálně postižených dětí z Domova pod lípou Lipník, kterým můžete přispět na výlety na č. sbírkového účtu. 111048111/2010, VS 2023 

Podívejte se na
2. díl Lvic!

Ve 2. dílu seriálu Lvice 2023 čeká holky opravdu dlouhý den! I tentokrát to bylo hodně o spolupráci v týmu a holky kromě hlavy tentokrát zapojily i svaly. V týmu už se znají o dost lépe, ale svou roli začíná hrát už i únava. Podívejte se, jak si holky vedly tentokrát.

2. díl seriálu zde: 

Projekt vznikl na podporu mentálně postižených dětí z Domova pod lípou Lipník, kterým můžete přispět na výlety na č. sbírkového účtu. 111048111/2010, VS 2023

1. díl seriálu Lvice 2023 je tady! 

Hned mezi prvními výzvami se holky musely postavit svému strachu ze zvířat 🪱🐍🦗 Pro někoho brnkačka, pro jiné velké emoce a sbírání odvahy! V průběhu natáčení Lvice také čekaly hádanky a šifry, které musely sledovat pro plnění dalších úkolů. Kam až je dovedly? Užijte si začátek minisérie Lvice 2023!

První díl seriálu tady:

Projekt vznikl na podporu mentálně postižených dětí z Domova pod lípou Lipník, kterým můžete přispět na výlety na č. sbírkového účtu. 111048111/2010, VS 2023 

Letní kvadriatlon
je za námi

Letní kvadriatlon byl plný změn! Zamířili jsme do Litoměřic a vzali s sebou úplně jiné disciplíny, než v předchozích letech. Tentokrát se účastníci utkali ve stahování břemene, na multifunkčním trenažeru, hrazdě a bradlech. Nejzdatnějším týmem v kategorii handicapovaný a nehandicapovaný byl tým Kdo to bude?, za štafetu tým 3+1. Na ostatní výsledky se můžete podívat zde

Ústecký kraj a
7 statečných 

Druhá zastávka Škoda neřídit Tour je za námi. 21.6. jsme navštívili Rehabilitační ústav v Košumberku a přivezli informace o tom, jak významné je pro lidi s handicapem soběstačnost získaná díky možnosti řízení auta.Pokud i vás zajímá, jak si například upravit auto, nebo co všechno zařídit, příště nás najdete v Rehabilitačním ústavu Kladruby, kde budeme 5.8. v rámci akce RESPEKT.

Lvice
– trailer seriálu  

První díl seriálu Lvice vypouštíme už 5. července. Podívejte se na malou ochutnávku toho, co letošní účastnice prožily! Program byl našlapaný, emoce vířily a holky překonávaly samy sebe 💪🏻 Tak se nezapomeňte dívat! 😎

Video najdete zde

Škoda neřídit Tour
v RÚ Košumberk

Druhá zastávka Škoda neřídit Tour je za námi. 21.6. jsme navštívili Rehabilitační ústav v Košumberku a přivezli informace o tom, jak významné je pro lidi s handicapem soběstačnost získaná díky možnosti řízení auta.Pokud i vás zajímá, jak si například upravit auto, nebo co všechno zařídit, příště nás najdete v Rehabilitačním ústavu Kladruby, kde budeme 5.8. v rámci akce RESPEKT.

Byli jsme na charitativním běhu v Mostě!

18.6. jsme se zúčastnili charitativního běhu “Běž za snem” ve sportovním areálu Benedikt v Mostě ve spolupráci s ORLEN Unipetrol. Celé rodiny si na místě kromě samotného běhu užili také lukostřelbu, discgolf, handbike trenažery a spoustu dalšího programu.

Lvice – první rozhovory jsou venku!

První rozhovory se Lvicemi jsou venku! Už nyní si můžete poslechnout životní příběh Elišky, kterou ve 20 letech postihla mrtvice. Po té se musela naučit znovu mluvit, psát i chodit. Dnes dělá osvětu o mozkových příhodách mezi mladými a vede rodinou firmu. Ve druhém rozhovoru se seznámíte s Nikolou, které před 2 lety diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Jaké je to žít s nemocí, která není vidět? To a mnohem víc se dozvíte každou středu a neděli, kdy vychází rozhovory s účastnicemi Lvic 2023. Od 5.7. se pak můžete těšit na 4. řadou seriálu.

Vše, co již mělo premiéru můžete sledovat již nyní ZDE


CzechTour
navštívilo Olomouc  

Druhá letošní zastávka CzechTour se odehrála v Olomouci. Do závodu na podporu Centra pohybu v Olomouci se zapojily následující týmy: Galerie Šantovka, Olomouc město, Lorika CZ, Moneta Money Bank, Smětal Silack a Olomoucký kraj. Týmy měly k dispozici 2 handbike trenažery po dobu 1 hodiny. Atmosféra byla skvělá a kilometry v průběhu dne naskakovaly neuvěřitelnou rychlostí. Týmem, který se zařadil na první místo nejenom v Olomouci, ale také celorepublikově je tým Smětal Silack, který našlapal neuvěřitelných 64,39 kilometrů. Gratulujeme a děkujeme za účast!

Jihomoravský kraj 
se zařadil na první místo! 

10.6. se odehrála další zastávka závodu krajů – 7 statečných. Jako obvykle jsme měli pro účastníky připraveno 14 virtuálních cyklostezek. Návštěvníci Bezva Festu se role ujali se ctí a na handbike trenažerech zdolali připravené trasy v časech 2:28:23. Jihomoravský kraj se tak zařadil na průběžné první místo!

7. statečných
v Karlových Varech 

3.6. jsme se 7 statečnými navštívili Karlovy Vary. Účastníci tak měli příležitost zajet na handbike trenažerech co nejlepší časy na 14 virtuálních cyklostezkách. Do závodu krajů Karlovarský kraj vyslali s výkonem 2:34:41 a zařadili ho tak před Plzeňský kraj na průběžné první místo.

Video z akce najdete zde

2. ročník
Albertovského dne
je za námi! 

18.6. proběhl již druhý ročník Albertovského dne. Den věnovaný lidem po cévních mozkových příhodách a úrazech mozku, na kterém si účastníci mohli vyzkoušet sportovní aktivity a prohlédnout možnosti ze světa rehabilitace a kompenzačních pomůcek.

Video z akce najdete zde

Lvice
– máme natočeno!  

25.-28.5. jsme s našimi Lvicemi podnikli tolik očekávané dobrodružství! Červený a žlutý tým podstoupil řadu výzev, ze kterých vznikne již 4. řada seriálu. Nadšení, adrenalin i silné emoce nás doprovázeli po celou dobu natáčení. Rozhodně se máte na co těšit! Rozhovory se Lvicemi vysíláme už od 14. června, na 1. díl seriálu se můžete těšit 5.července. 

7 statečných odstartovalo v Plzni! 

Současně se Lvicemi jsme také odstartovali první zastávku 7 statečných. 27.5. jsme navštívili Plzeň a posbírali první kilometry do závodu krajů. 14 krajských tras zvládli Plzeňáci ujet v celkové čase 2:45:47. Bude to Plzeňskému kraji stačit k vítězství? Nechme se překvapit!

Běž za snem!
Přidejte se k charitativním běhu v Mostě! 

18. června budeme součástí Nadačního běhu ORLEN Unipetrol “Běž za snem”, kterého se můžete zúčastnit i Vy! Běh se koná od 15h v Mostě ve Sportovním areálu Benedikt. Zúčastnit se můžete hned ve 3 kategoriích:

- dospělí –6 km
- štafeta –3x 2 km
- děti – 200 m

Registrovat se můžete až do 15. června tady

Odpoledne bude provázet doprovodný program pro celou rodinu. Výtěžek ze startovného bude věnován na charitativní účely. Máte rádi sport? Určitě se zapojte! 

Ústecký kraj
a 7 statečných 

Ústecký kraj se zařadil na průběžné první místo v závodu krajů. I v Litoměřicích čekalo na účastnily 14 virtuálních tras po cyklostezkách napříč všemi kraji Česka. Nejrychlejší výkony byly sečteny a výsledným čas pro Ústecký kraj je 2:25:17. Udrží si Ústecký kraj svou první příčku až do konce závodu?

Letní kvadriatlon
je za námi!

Letní kvadriatlon byl plný změn! Zamířili jsme do Litoměřic a vzali s sebou úplně jiné disciplíny, než v předchozích letech. Tentokrát se účastníci utkali ve stahování břemene, na multifunkčním trenažeru, hrazdě a bradlech. Nejzdatnějším týmem v kategorii handicapovaný a nehandicapovaný byl tým Kdo to bude?, za štafetu tým 3+1. Na ostatní výsledky se můžete podívat zde

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás