metrostav handy
cyklo maraton 2022

PROJEKT ZÍSKAL CENU EVROPSKÉ UNIE
EU Sport Awards #Beinclusive 

Cíl: 30. července 2022, Praha

17:00 VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE
BRUSELSKÁ CESTA, VÍCE ZDE

ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI
🙂

METROSTAV HANDY CYKLO MARATON X

10. ročník cyklistické akce 2222 km okolo Česka, přes všech 14 krajů, v časovém limitu 111 hodin.
Týmové štafety čtyř nebo osmi členných smíšených družstev.
Ženy i muži, lidé zdraví i handicapovaní, všichni společně v úžasné cyklistické pouti za sport a cyklistiku pro všechny.

Kategorie: 

Čtyřčlenný tým cyklistů + support
(bez omezení počtu) / velká cyklistika

Osmičlenný tým cyklistů + support
(bez omezení počtu) / zážitková cyklistika  

E-Bike
(elektropohon je dovolen jen handicapovaným cyklistům v týmu) 

Peloton Naděje
Peloton Naděje je uskupení lidí, kteří vezou poselství dobré vůle, objíždějí Česko po zkrácené trase a jejich cílem je šířit myšlenku sportu a cyklistiky pro všechny ve všech krajích Česka. více info

----------------------------------------

Jubilejní 10. ročník unikátní cyklistické akce okolo Česka v limitu 111 hodin. Letos na téma rozhledny. Máme za sebou 10 úžasných let. Nastal čas rekapitulovat a symbolicky se rozhlédnout. Za tím, co jsme společně zažili a dokázali a také do budoucích dní, na to, co nás čeká. V červenci opět objedeme Česko na kolech. Přidejte se k nám. Postavte tým a zažijte něco neopakovatelného. Ti, co už náš maraton jezdí, mohou potvrdit, že toto se prostě musí zažít. Metrostav handy cyklo maraton je určen všem, kdo milují kolo, kdo mají rádi pohyb a sport, ale také těm, kdo chtějí ve svém životě něco změnit a překonat výzvu. 2222 km dlouhá trasa z Prahy přes 14 krajů Česka zpět do Prahy. Časový limit je 111 hodin. Týmy v maratonu jsou otevřeny všem. Ženám i mužům, amatérům, nadšencům i profesionálům nebo legendám. V každém týmu musí být alespoň jeden člověk se zdravotním handicapem. Cílem našeho projektu je spojovat lidi a otevírat sport a cyklistiku všem. Společně dokazujeme, že pokud vytvoříme fungující tým, nic nás nezastaví. Je to zážitek, je to zkušenost a velké dobrodružství. Budeme rádi, když i vy rozšíříte naši rodinu 111.

10. ročník Metrostav handy cyklo maratonu 

 • Postavte osmi nebo čtyřčlenný tým.
  Pamatujte, čím větší tým, tím menší zátěž na cyklistu.
 • V každém týmu musí být alespoň jeden handicapovaný cyklista.
  V případě, že je to pro vás problematické, pomůžeme vám cyklistu najít my.
 • Každý tým si zvolí svého patrona, člověka, či organizaci, pro kterou maraton pojede. Podpora je primárně morální, ale mnohé týmy se snaží patronovi také pomoci jinak. Jak, záleží na každém. Třeba tím, že darujete svůj čas a zapojíte patrona do dění, či zorganizujete sbírku na jeho podporu.
 • Trasa vede pouze v České republice, všemi čtrnácti kraji. Jednotlivé kontrolní body tvoří v tomto ročníku rozhledny. Trasa je předem stanovena organizátorem. Cílem projektu je nevyjet ze stanovené trasy.
 • Na trase budou připraveny tři Base Campy, tedy místa, kde může tým odpočívat, setkávat se s ostatními cyklisty, kamarády, fanoušky. Ale také zde budou připraveny soutěžní prémie, časovky.
 • Časovky, tedy prémie, na kterých se závodí, budou umístěny v Base Campech. Časovky probíhají tradičně na stacionárních simulátorech para-cyklistiky handbike. Více se dozvíte v propozicích projektu.
 • Tým od organizátora obdrží na startu zapůjčený mobilní telefon MOTO G POWER 7 s naší vlastní aplikací GPS trackování 111.
  Tento mobilní telefon funguje jako štafetový kolík a cyklisté v týmu si ho na trase předávají. Mobilní telefon zaznamenává polohu a zobrazuje ji na mapě umístěné na webu projektu. Sledovat vás budou tisíce fanoušků projektu, ve dne i v noci.
 • Mobilním telefonem s aplikací 111 bude tým načítat QR kódy v jednotlivých Check-pointech, a tím potvrzovat svou pozici.
  Tyto v letošním ročníku tvoří rozhledny.
 • Je to více o radosti z cyklistiky a zážitcích než o boji o pozice. V cíli při závěrečném ceremoniálu vyhlásíme výsledky dle času dojezdu do cíle, ale absolutním vítězem maratonu se stává tým, který nejlépe reprezentuje jeho myšlenku. Podpora sportu pro všechny, podpora patrona týmu, zapojení a rovné podmínky pro cyklisty s handicapem nebo jejich počet v týmu.
 • Subterra Open Weekend je zážitkový víkend, který organizujeme pro týmy a jejich patrony v září daného roku. Každý patron týmu má od nás víkend plně hrazen.
  Je to místo, kde se spolu setkáváme, bavíme se pohybem a pohybovými či jinými aktivitami a poznáváme vzájemné světy. Cílem je primárně inspirovat patrony týmů k naplněnému a aktivnímu životu beze strachu ze společnosti. Učíme se fungovat jako jeden tým.

Základní podmínky k účasti: 

Plnoletost 

Bezvadný zdravotní stav 

Každý cyklista musí zdolat během podniku alespoň 100 km 

Maraton mě zaujal, ale nemám s ním žádné zkušenosti. 

 • Je jasné, že z tak velkého podniku může mít člověk obavy. Zvládneme to? Dokážeme správně postavit tým? Kolik máme mít doprovodných vozů a jaký support tým? A mnoho dalšího. Věřte, že tímto si prošli všichni. V případě zájmu o účast nás neváhejte kontaktovat. Nabídneme Vám osobní, online nebo telefonickou konzultaci a odpovíme na vše, co Vás zajímá a poradíme, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat a na co nezapomenout. Zjistíte, že tento projekt není nikterak složitý. 


2222 km nonstop okolo Česka je obrovská porce. To bychom nezvládli. 

 • Věřte, že zvládnete. Maraton jezdí primárně amatérští cyklisti. Mnohdy hobíci. Základ je uvědomit si, že se jedná o týmovou štafetu. Jednoduchou matematikou tak zjistíte, že trasu 2222 km můžete rozdělit až mezi osm členů týmu. To znamená, že na jednoho tak vychází 280 km během pěti dní. Za 24 hodin tak v průměru zdoláte 56 km. To už nezní tak strašidelně. Je jasné, že se během závodu přesouváte, řešíte mnoho jiných záležitostí. Ano, tento projekt je náročný. Ale opravdu je pro každého. 


Mám zájem a rád bych se s vámi spojil ke konzultaci.

 • Skvělé. Základ je rozhodnout se. Ostatní se už vyřeší. Pokud máte zájem o konzultaci, ozvěte se přímo řediteli závodu Heřmanu Volfovi, který tento podnik sám absolvuje od prvního ročníku. Proberete spolu vše potřebné a případně Vás napojí na zkušený tým ve Vašem regionu. Rozhodně se nebojte do toho jít.  

Startovné 

Startovné do projektu je rozděleno do dvou kategorií.
Komerční a nekomerční tým.
 
Nekomerční tým:
jedná se o tým, který nestartuje pod názvem a logem firmy. 

Komerční tým:

jedná se o tým, který nese název, případně logo firmy, kterou reprezentuje.

V rámci startovného získáte: 

1. Zapůjčený mobilní telefon s daty a aplikací pro sledování vaší polohy na mapě podniku
2. Originální kovové pamětní medaile pro všechny cyklisty v týmu
3. Trasu akce se zajímavými místy na trase a propozice v PDF
4. Polepy na dva doprovodné vozy
5. Polepy na kola cyklistů
6. Občerstvení na startu, v cíli a ve třech base campech projektu
7. Místo pro kempování v base campech
8. Reflexní sprej, samolepky a drobné dárky na cestu
9. Ceny pro vítěze časovek, sekt v cíli a podobně
10. Plně hrazený zážitkový víkend Subterra Open Weekend pro patrona týmu 

Nekomerční startovné 

8.490,-

na tým

Komerční startovné 

14.490,-

na tým

 • V rámci komerčního startovného lze logo společnosti spojit s projektem. Logo bude umístěno jako ikona vašeho týmu na prezentaci týmů na webu a na interaktivní mapě, kde fanoušci sledují pohyb týmů.
 • Na vyžádání poskytneme logo Cesta za snem a Metrostav handy cyklo maraton v křivkách pro užití na vašich dresech.

Jak probíhá registrace a platba startovného?

 • Tým registruje jeden zástupce. Tým není registrován po vyplnění formuláře, ale po schválení týmu organizátorem a uhrazení startovného. Vyplněním registračního formuláře žádáte o registraci do projektu Metrostav handy cyklo maraton. Na uvedený kontakt se Vám ozveme a zašleme Vám další informace, včetně údajů o platbě startovného. Prostě budeme v kontaktu a společně všechno vyladíme.
Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás