Závod na handbike trenažerech
v Poslanecké sněmovně! 

Ve dnech 30.5.-2.6. proběhl v Poslanecké sněmovně závod na handbike trenažerech na podporu rodičů samoživitelů. Závodu O cenu Poslanecké sněmovny pod patronaci Patrika Jahody se zúčastnilo 7 poslaneckých klubu a jeden tým zaměstnanců Poslanecké sněmovny. Každý z těchto závodních týmů si vylosoval jednu z organizací podporující rodiče samoživitele.

Vítězným týmem se stal poslanecký klub STAN, který najel více 32 km. Svaz tělesně postižených Hrabyně, který si klub v začátku závodu vylosoval tak obdrží veškeré vybrané startovné ve výši 80.500 Kč.

Gratulujeme a děkujeme všem zapojením účastníkům za jejich nasazení.

Záznam z tiskové konference: zde 

Cena veřejnosti
Nadace Olgy Havlové
pro Héřu!

Předseda Cesty za snem Heřman Volf získal cenu veřejnosti Nadace Olgy Havlové. Lidé, kteří pro nominované hlasovali tak ocenili jeho dlouholetou činnost v oblasti propagování aktivního životního stylu pro lidi s handicapem a jejich začleňování do společnosti. “Héřo, gratulujeme a jsme na tebe pyšní!” Všem, kteří hlasovali děkujeme! 

Škoda neřídit Tour 
navštívila Hrabyni

Řízení auta je pro člověka s handicapem ten největší krok soběstačnosti. Jsme si toho dobře vědomi, a proto si ty nejpodstatnější informace nenecháváme pro sebe! Jak na výběr a úpravy vozu, jak se postavit k byrokracii a financování, co zařídit a o spoustě dalšího jsme tentokrát informovali v Rehabilitačním ústavu Hrabyně. Příští zastávka – Rehabilitační ústav Košumberk.

Podívejte se na video z Hrabyně zde 

Seznámili jsme se
se Lvicemi 2023!

15. dubna proběhlo první setkání s účastnicemi již 4. ročníku projektu Lvice. Se Lvicemi jsme se seznámili a rozdělili je do dvou týmů, ve kterých se vrhly únikovou hru, která byla jejich úplně prvním úkolem. S každou Lvicí jsme také natočili rozhovor, který bude sloužit jako představení jednotlivých žen divákům v rámci seriálu. Na vysílání se můžete těšit od poloviny června na našich sociálních sítích.

Na průběh setkání se můžete podívat tady

Czech Tour 
odstartoval tým Ottobock

První letošní zastávka Czech Tour se uskutečnila v Plzni 22. dubna. Do závodu Czech Tour se jako první zapojil loňský vítěz tým Ottobock, který s ujetou vzdáleností 63,13 km nasadil laťku opravdu vysoko. Těšíme se jak si s výzvou pořadí další týmy v Olomouci a ve Slavkově u Brna.

Na video z akce se můžete podívat zde 

Byli jsme součástí Půlmaratonu
Plzeňského kraje!

I letos jsme byli součástí Půlmaratonu Plzeňského kraje 😊 sportovními výkony se to kolem nás jen hemžilo a atmosféra byla opravdu báječná 🤩 Děkujeme za pozvání a klobouk dolů těm, kteří se zapojili do závodu na handbiku s trasou o délce 900m!.

Podívejte se, jaké to bylo

Vysadili jsme 2222 stromků
 / 1 strom za kilometr v sedle kola

12. dubna jsme v oboře Daliborka společně s partnery vysázeli 456 sazenic stromků. Zbytek sazenic do celkového počtu 2222 ks za nás vysadí n”Nadace dřevo pro život, která výsadbu umožnila. Počet sazenic byl inspirován délkou trasy Metrostav handy cyklo maratonu, která je dlouhá právě 2222 kilometrů. Děkujeme našim partnerům a všem, kteří nám s výsadbou osobně pomohli.

Podívejte se jak nám to šlo 

Představili jsme paracyklistiku na
For Bikes

Díky Metrostav handy cyklo maratonu je naše činnost silně provázaná s cyklistikou. Ve dnech 24.-27.3. jsme proto nemohli chybět na největším veletrhu cyklistiky v ČR. Návštěvníci se tak mohli seznámit s paracyklistikou a vyzkoušet, jaké je to jezdit na kole pouze za pomocí rukou. Během naší účasti na nás dýchlo nadšení z počátku cyklistické sezóny. O to víc se těšíme na start Metrostav cyklo maratonu, který vypukne 25.7. v Praze u Löwitova mlýna.

Na atmosféru na For Bikes se můžete podívat ve videu

Cesta za snem na veletrhu For Bikes!

I v letošním roce budeme součástí největšího cyklistického veletrhu v České republice! Ve dnech 24.-26.3. nás můžete potkat na For Bikes v PVA Expo Praha.

Aktivity Cesty za snem jsou významně spojeny se světem cyklistiky. Každý rok objedeme v rámci Metrostav handy cyklo maratonu celou republiku společně se stovkami cyklistů, a to včetně těch s handicapem.

A právě kouzlo paracyklistiky Vám prostřednictvím našich handbike trenažerů rádi přiblížíme 🤩

Přijďte si vyzkoušet, jaké to je jezdit na kole pouze za pomoci rukou! S našimi handbike trenažery prožijete reálný zážitek z jízdy. Nejenže trasu, po které jedete vidíte na obrazovce před sebou, ale trenažer dokáže přizpůsobit odpor podobě terénu třeba při jízdě do kopce 🚴🏻‍♀️

Zastavte se u našeho stánku a poměřte síly s ostatními!
Připravená trasa je dlouhá 1 kilometr – ideální vzdálenost k posbírání zkušeností ze světa cyklistiky vozíčkářů.

Těšíme se na Vás!

VOLNÉ VSTUPENKY
Pro každý z přihlášených týmů Metrostav handy cyklo maratonu 2023 máme 2 volné vstupenky! Máte zájem? Vyplňte do čtvrtka 23.4. do 17h dotazník a my Vám je pošleme  🤩

Více info o závodu ZDE

Zimní kvadriatlon 
bodoval i letos!

Jako každý březen, jsme se sešli v Bedřichově i letos. Zima nás dlouho napínala s tím, kolik sněhu nám do závodu přichystá, ale nakonec nás čekaly báječné sněhové podmínky a závod tak mohl vypuknout v plné parádě. Na běžky se tentokrát postavilo celkem 44 týmů, z čehož v kategorii handicapovaný & nehandicapovaný odstartovalo hned 12 týmů. Jak si jednotlivé týmy poradily s tratí a elektronickou střelnicí si můžete prohlédnout ve výsledkové listině.

Jaká byla atmosféra na místě, uvidíte ve videu. 

I letos vyrážíme
na běžky!

Jako každý rok i tentokrát se se zimou rozloučíme na Zimním kvadriatlonu dvojic v Bedřichově. 5. března se na start postaví dvojice hned v 5 kategoriích a utkají se v disciplínách jako je jízda na běžkách, střelba, mírný sjezd a závěrečný sprint. Pro handicapované účastníky samozřejmě nebude chybět půjčovna sledge. Vyplavte s námi endorfiny při zimních radovánkách na čerstvém vzduchu. Jediné co proto musíte udělat je registrovat se!

Registrace ZDARMA ZDE

Více info o závodu ZDE

Olympiáda dětí
a mládeže
Byli jsme u toho!

 22.1- 26.1. Proběhla Olympiáda dětí a mládeže a i my jsme s našimi simulátory cyklistiky a biatlonu pro handicapované byli na místě. Sport je důležitou součástí života a my jsme nadšení kolik mladých talentů naše země má. Naše stanoviště bylo v Olympijském domě, kde měli děti celý den možnost zazávodit si na našich trenažerech. Celou akci jste mohli sledovat i vy z pohodlí domova na ČT sport. 5 dní, 10 sportů, přes 1100 mladých sportovců a nespočet sportovních zážitků. Máme nesmírnou radost, že jsme mohli být u toho, atmosféra byla strhující!

Cesta za snem je díky
Lenovo neustále ve spojení

Pracovní náplň našeho týmu je různorodá. Od komunikace s účastníky nebo našimi partnery na dálku, až po samostatnou realizaci projektů přímo mezi vámi. Ať už jsme s Vámi ve spojení, můžeme Vám zprostředkovat reálný zážitek z cyklotrasy na trenažeru, nebo máme prostřednictvím trackerů přehled o týmech maratonu na trase, vždycky jsme Vám díky produktům od Lenovo Czech o krok, či kolečko blíž. Vaše nadšení nám ukazuje, že děláme svoji práci dobře. Již nyní pilně pracujeme na nadcházející sezóně a nemůžeme se dočkat, až se s vámi se všemi opět potkáme 🤩

Handbike trenažery
s virtuální trasou na tabletech Lenovo

Autentický zážitek během jízdy na našem handbike trenažeru zprostředkovává nejen to, že trenažer dokáže kopírovat vlastnosti trasy a při jízdě do kopce Vám nastaví větší odpor, ale také to, že na tabletech Lenovo Czech, které jsou nedílnou součástí trenažerů, sledujete kudy právě jedete. Ať už se svezete některou z mnoha cyklostezek napříč ČR, nebo třeba speciální trasou tunelem Blanka, kam se cyklista jen tak nedostane, odnesete si z jízdy opravdu pocit jako byste právě slezli z kola. Tím jediným rozdílem budou místo namožených nohou, unavené ruce 😁 na vlastní kůži si náš handbike trenažer můžete vyzkoušet ve Zlíně, kam míříme v rámci Moneta Czech Tour už 1.10.

Účastníci Metrostav handy cyklo maratonu zdolali symbolicky rozhledny

V červenci letošního roku se uskutečnil 10. ročník cyklistické akce Metrostav handy cyklo maraton na trase 2222 km přes všech 14 krajů v časovém limitu 111 hodin. Jubilejní ročník byl organizátorem akce Cesta za snem, z.s. pojat tematicky v duchu bilancování, a proto se průjezdními body staly symbolicky rozhledny.
 
Na start se postavilo 29 štafetových týmů složených ze čtyř nebo osmi žen, mužů, amatérů, profesionálních cyklistů, lidí zdravých i se zdravotním handicapem.
Různorodost skupin vyjadřuje smysl akce spojovat lidi, otevírat sport všem bez rozdílu a možnost uvědomit si, že pohybově znevýhodněné osoby jsou schopny žít plnohodnotný aktivní život. Myšlenku, že zdraví a handicapovaní mohou fungovat jako jeden tým šířil na trase i Peloton naděje, který se během cesty setkával s veřejností a zástupci krajů.

Trasa vedla všemi kraji s průjezdními body u rozhleden, zajímavými místy a úseky vhodnými pro všechny členy týmu. „Máme za sebou deset let úspěšné akce, proto jsme se letos rozhodli vybrat symbolicky průjezdními body rozhledny. Bylo na čase rozhlédnout se, podívat se z výšky a s nadhledem na výsledek naší práce a zároveň hledět do budoucnosti,“ říká k projektu zástupce Cesty za snem.

Zvládnutí pětidenní nonstop štafetové jízdy dokazuje velmi úzké spojení fyzické a psychické stránky, neboť se jednalo o poměrně fyzicky náročnou cestu. Všichni účastníci museli sebrat odvahu, ujet stovky kilometrů, vystoupit na několik dnů ze své komfortní zóny, vyměnit pohodlné postele za sedadla aut a spánek za probdělé noci. Každý z týmů se na cestu vydal s myšlenkou podpořit psychicky či jinou formou patrona, kterého si předem vybral.
Právě vědomí jízdy pro dobrou věc a překonání vlastní výzvy bylo pro všechny vnitřním hnacím motorem, který je s úsměvem dovezl až do cíle.

Základní kámen k realizaci Metrostav handy cyklo maratonu položil svojí myšlenkou předseda organizace Heřman Volf, avšak bez dalších podpůrných prvků by v tak velkém rozsahu vzniknout nemohl. Akce, která letos obdržela ocenění nejpřínosnější integrační sportovní projekt v Evropě, stojí na pevných pilířích podporujících partnerů. Po celou dobu byli v pohybu nejen cyklisté, ale i jejich doprovodná vozidla včetně zapůjčených produkčních vozů
od společnosti ŠKODA AUTO a.s. Na trasu vyjely i společností zapůjčené vozy na ruční řízení zajišťující bezbariérovou mobilitu, bezpečnou jízdu a pohodlné pracovní zázemí. 

Projektování trasy je velmi důležitý a promyšlený proces probíhající několik měsíců. Jedná se o pečlivou práci fungujícího týmu spočívající v plánování, měření
i opravách, při které je třeba brát na zřetel nejen úspěšnou sportovní akci, ale i bezpečnost účastníků. Jedná se o stejný princip zodpovědné práce, který při svých složitých stavebních činnostech provádí Metrostav a.s., který je partnerem organizátora. Díky této spolupráci
je Cesta za snem, z.s. každoročně schopna vybudovat pomyslný most spojující všechny bez rozdílu.

Akce byla realizována za podpory generálních partnerů Metrostav a.s., ŠKODA AUTO a.s., hlavních partnerů CzechTourism, Generali Česká pojišťovna a.s., Master Therm tepelná čerpadla s.r.o., Moneta Money Bank, a.s., Subterra a.s. a partnerů Birell, Lenovo, Medochemie Bohemia, spol. s r.o., Otto Bock ČR s.r.o., Pešek Machinery s.r.o., Prefa Brno a.s. a Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. 

Lvice v pohybu byly vyfoceny s medvědem 

Organizace Cesta za snem, z.s. vybrala i letos z celé republiky několik handicapovaných žen, které v rámci projektu Lvice ukázaly svoji vnitřní sílu. Zážitky z natáčení minisérie, splnění připravených výzev i překonání vlastních hranic jsou uloženy v jejich paměti a zároveň na chytrých zařízeních od společnosti Lenovo.

Smyslem projektu je ukázat, že každá žena bez ohledu na zdravotní znevýhodnění může být silnou osobností, žít plnohodnotný život a být motivací pro ostatní. Každý z uplynulých ročníků byl koncipován jiným způsobem, ale se stejným cílem překonat vlastní obavy, stát se součástí fungujícího týmu a někomu pomoci. Ve třetím ročníku spojilo síly osm lvic rozdělených do dvou týmů, aby společně podpořily děti z dětských domovů.
Součástí týmů se tak staly i dvě lvíčata zastupující handicap v podobě života bez vlastní rodiny. Úkolem bylo naučit se spolupracovat, aby zkušenosti z týmové hry byly přínosem¨do mezilidských vztahů i v běžném životě. Vzájemné sdílení životních příběhů i sportovních činností mělo pomoci, aby dočasně vytvořený tým pomohl lvíčatům vyrůst v silné lvice a zároveň dát lvicím možnost pochopit, že ne každý handicap a těžký životní příběh lze vidět na první pohled.

Týmy byly několik dnů stále v pohybu na cestě, kterou předem neznaly a plnily připravené úkoly. Po celou dobu měly k dispozici dotykové tablety, které využívaly k plnění úkolů, luštění kvízů a dalším zábavným aktivitám. Zadání vyfotit originální fotografii týmu v děčínské zoologické zahradě bylo díky kvalitnímu fotoaparátu v tabletu ideální k pořízení památky na společné pózování s medvědem.

Lvice jsou jedním z příkladů propojení unikátních nápadů a nových technologií značky Lenovo, která pomáhá organizaci projekty a akce realizovat. Tablety jsou zároveň využívány i jako zobrazovací a řídící jednotka umístěná na pohybových rehabilitačních trenažerech organizace, které byly speciálně vyvinuty pro osoby s omezením pohybu. Díky tomu je možné projet trasu reálně na všech světadílech.

„Pracuji hodně na cestách při celoročním zajišťování akcí po celé republice, a proto používám spolehlivý notebook od společnosti Lenovo. Bylo pro mě důležité nalézt kompaktní model s nízkou hmotností a dlouhou výdrží baterie,“ říká Heřman Volf, předseda organizace Cesta za snem, z.s. Nedílnou součástí kanceláře jsou i stolní počítače vhodné pro každodenní práci nabízející přívětivé uživatelské prostředí. Všechna elektronická zařízení od partnerské společnosti jsou nedílnou součástí projektů, kde mohou být spolu lidé v pohybu.

Lvice je symbolem síly, stejně jako sport fungujícím nástrojem komunikace. Spojit může každého bez rozdílu, stejně jako produkty a technologie od společnost Lenovo. Několik let fungující partnerství se stále vyvíjí a opírá o neustálý rozvoj obou společností a nabídku nových možností pro všechny s cílem měnit lidské životy k lepšímu.
Akce byla realizována za podpory generálního partnera Generali Česká pojišťovna, Dolphin consulting, MasterTherm, Moneta Money Bank, Otto Bock ČR s.r.o., Subterra a.s., Metrostav a.s. a Škoda Auto a.s. 

Lvice během jejich výzev podpořilo Lenovo!

Deset statečných žen se vrhlo do neznáma a absolvovalo s námi 3 dny nabité programem, který jim byl až do poslední minuty před akcí utajen. Lvice na jejich cestě za dobrodružstvím čekalo ledacos. U všech aktivit ale musely využít důvtip a týmového ducha, aby výzvu dotáhly do zdárného konce. Po celou dobu jejich cesty měly Lvice k dispozici tablety Lenovo Czech , které využily mnoha způsoby. znamenání nezapomenutelných zážitků. Kdyby holky čekal další týden výzev, jsme si jistí, že by našly dalších 100+ možností, jak si se zapůjčenými tablety svoji cestu usnadnit. Díky holky za Vaši odvahu, díky Lenovo za Vaši podporu! 

10. ročník Metrostav handy
cyklo maratonu je úspěšně za námi!

Jubilejní 10. ročník Metrostav handy cyklo maratonu na téma rozhledny a vyhlídky je za námi! Na start se postavilo 28 čtyřčlenných a osmičlenných týmů, které se nebály vrhnout vstříc dobrodružství. Spousty kilometrů v nohách, výzvy, emoce i nová přátelství, to vše se na trase maratonu stihlo odehrát i letos. Obzvlášť velkou radost nám udělalo také to, jak týmy drží pohromadě a pomáhají nejen svým patronům, ale také sobě navzájem. Metrostav handy cyklo maraton zkrátka není pouze odšlapaná dávka kilometrů, je to projekt, který má přesah do životů všech, kteří mají s maratonem co do činění. Ať už jde o cyklisty, doprovodné týmy, patrony a jejich rodiny, nebo ty, kteří akci drží v chodu. Děkujeme, že jste tu s námi! Těšíme se na startu 11. ročníku naší srdcové 111!  

sedmdesát tipů na bezbariérové výlety po celém Česku

Agentura CzechTourism zveřejnila sedmdesát tipů na bezbariérové výlety po celém Česku, na jejichž výběru spolupracovala se všemi kraji České republiky a nově také s Národním památkovým ústavem. Turisticky atraktivní místa přístupná pro vozíčkáře, nevidomé nebo neslyšící turisty zahrnují přístupné prohlídkové okruhy a trasy v hradech a zámcích, ale i muzejní expozice, zahrady, vyhlídkové věže nebo divadelní přestavení. Všechna místa jsou publikována na cestovatelském portálu kudyznudy.cz i v aplikaci vozejkmap.cz pro vozíčkáře.

Přehled 70 tipů na bezbariérový výlet včetně prokliku na stránky destinace a více informací naleznete v příloze.
Fotografie všech bezbariérových míst v tiskové kvalitě si po přihlášení můžete stáhnout v naší fotobance ZDE 

Více než 70 tipů na výlet bez bariér po celém Česku najdete na Kudy z nudy: 
Kudy z nudy Tipy regionů na výlety bez bariér 2021
Kudy z nudy – Tipy NPÚ na výlety bez bariér 2021 

Kvadriatlon se blíží!

Amatérský závod pro všechny bez rozdílu. Pro zdravé i handicapované, 4 disciplíny (plavání – střelba – běh – kánoe),
ve dvojici nebo štafetě + celodenní program pro děti i dospělé.

V neděli 26.6. 2022
se na Vás těšíme na koupališti Hostivařská přehrada, Praha 11 od 9.30 hodin.
Přijďte si nejen zazávodit, ale taky si užít pořádnou porci zábavy s rodinou či přáteli.
Mimo amatérský závod máme nachystaný nadupaný program pro děti a dospělé.

Máte jedinečnou možnost zahrát si bocciu s olympijským vítězem Adamem Peškou, šlápnout do pedálu s paralympionikem Tomášem Mošničkou na trenažéru handbike nebo můžete zkusit poměřit své síly ve stolním tenise s paralympionikem Jiřím Suchánkem.

Vašim dětem se mezi tím bude věnovat agentura Bezva Parta, která pro ně chystá pořádnou porci zábavy, zážitků a legrace.

A stále ještě nekončíme. Zastřílíte si z luku či na elektronické střelnici, Můžete si zahrát discgolf nebo si na chvíli vyzkoušet, jaké to je být nevidomý na našem simulátoru.

 To zní jako bezvadně strávená neděle s přáteli, dětmi a rodinou. Navíc uděláte i něco pro své tělo, když se registrujete do závodu, který je opravdu pro všechny. Malé, velké, tlusté tenké, handicapované, profíky či amatéry.
Není důležité vyhrát, ale pořádně si to užít! 

ŠKODA NEŘÍDIT TOUR

Buďte soběstační! Možnost řídit výrazně zkvalitňuje život lidí lidí s handicapem. Proto vyrážíme se ŠKODA NEŘÍDIT TOUR i letos. Ve středu 25.5. budeme od 14h v Rehabilitačním ústavu Kladruby. A bude tam s námi i dealer ŠKODA Auto, zástupce Autoškola Peml, která má program pro handicapované řidiče nebo poskytovatel speciálních úprav automobilů.


Dorazte načerpat potřebné informace, snadnější už to nebude 🙂@ŠKODA AUTO

#skodaneridit #skodahandy #cestazasnem111

Jsme nejlepší z celé EU!

Metrostav handy cyklo maraton získal ocenění nejpřínosnější integrační sportovní projekt v Evropě, více zde 😊

Unikátní cyklistický projekt, který již deset let spojuje Česko sportem, ocenila Evropská komise v Bruselu nejvyšším oceněním „EU Sport Awards #BeInclusive.“ Maraton se tak dostal do čela nejlepších integračních sportovních projektů z 27 států Evropské Unie.
MHCM vznikl jako projekt nadšených kamarádů. Letos tento cyklistický závod s přímou účastí handicapovaných cyklistů oslaví 10. výročí! A my si nemohli přát větší dárek než vítězství mezi projekty z celé EU.

Chcete zažít jaké to je projet celou zemi na kole v limitu pouhých 111 hodin? Chcete zážitky, které nikde jinde neposbíráte?
Postavte se na start MHCM a společně s námi dokážete, že zdraví a handicapovaní mohou táhnout za jeden provaz. Ve sportu. I v životě!

Letos v termínu 26.7.-30.7.
Registrace zde#maraton10 #mhcm #111hodin #cestazasnem111 @Metrostav

NOVINKA

Albertovský den podpoří pacienty po úrazech mozku

 • Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května 2022 pořádá Klinika rehabilitačního lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, obecně prospěšná společnost Rehalb a spolek Cesta za snem. Záštitu nad akcí převzala starostka městské části Praha 2 Alexandra Udženija, ředitel VFN prof. MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA a děkan 1. LF UK prof. MUDr. Martin Vokurka, CSc. Tváří Albertovského dne se stala herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová.
 • Týmové soutěže na trenažérech, možnost vyzkoušet si rehabilitační pomůcky na vlastní kůži, seznámení s problematikou rehabilitace o pacienty po úrazech a cévních mozkových příhodách – to vše nabídne Albertovský den. První ročník osvětové a prospěšné akce se uskuteční ve středu 18. května 2022 od 12 do 19 hodin u křižovatky v ulici ulic Albertov a Studničkova, Praha 2. Vstup je zdarma! Zájemci o problematiku se zde navíc dozví veškeré informace o možnostech vzdělávání rehabilitačních odborníků, seznámí se s novinkami v oblasti rehabilitace a budou si moci prohlédnout Kliniku rehabilitačního lékařství VFN a 1. LF UK, která sama poskytuje dlouhodobou ambulantní rehabilitaci dospělým pacientům se získaným poškozením mozku. Její součástí je i denní stacionář, který je jediným programem tohoto typu v České republice ve zdravotnickém zařízení. Dosud jím prošly stovky pacientů.

ČESKO V POHYBU

Někdy je nejtěžší rozhodnout se. Vstát z gauče. Říct si, jdu do toho. Každý pohyb se počítá!


Pokud uděláš první krok. Každý další už bude jen lehčí. Nezáleží na tom, kolik zvládneš uběhnout, najet na kole, kolik zvedneš kilo, ani jak jsi rychlý. Důležité je dostat se do pohybu. Vytvořit si tu jedinou pozitivní závislost. Návyk na to, že hýbat se, je každodenní rutina. Můžeš třeba ráno vyběhnout se psem, do práce dojet na kole, místo několika zastávek tramvají to dát pěšky. O víkendu vzít rodinu na výšlap do lesa. Dohromady tak obejdeme, oběhneme, objedeme nebo obeplaveme celou planetu! Každý náš pohyb společně sdílíme.

Na našem webu cestazasnem.cz si mezi projekty zvol ČESKO V POHYBU. Klikni na tlačítko registrace. Registruj se a získáš své číslo. Pod tímto číslem budeš nahrávat své každodenní aktivity. Inspiruj se a svým pohybem motivuj druhé. Společně podporujeme sport a pohyb pro děti z dětských domovů. Staň se jedním z nás. ČESKO V POHYBU najdeš ZDE.


#cestazasnem111 #českovpohybu #rozběhámečesko #mytěporazíme

ČESKO V POHYBU 

Zuzanka 

„Zuzanka se narodila v 34. týdnu těhotenství. To ráno jsem odvezla starší dcerku do školky a jela na pravidelnou těhotenskou prohlídku. Z ordinace mě už vynášeli na nosítkách a sanitkou převezli do porodnice. Myslela jsem si, že jde jen o nedopatření či omyl. Musím přece do práce, vyzvednout Michalku ze školky, dnes má trénink krasobruslení, nic mi přece není, těhotenské bříško jsem měla sotva znatelné, termín porodu daleko…“ říká maminka Zuzanky Ivana. Zuzanka se narodila s onemocněním dětská mozková obrna. Takových dětí je v České republice přibližně 9 tisíc. Aby děti jako Zuzanka mohly vstát, a udělat první kroky, je potřeba velmi specifická neurorehabilitace. Tu ale bohužel u nás pojišťovny nehradí. Ročně tak musí rodiče, odkázaní sami na sebe, sehnat až 240 tisíc korun. A tak vznikl projekt CHCICHODIT.CZ. Autor knížky a producent filmu GUMP Filip Rožek, režisér F.A. Brabec a maminka Zuzanky Ivana Švábková se spojili, aby pomohli Zuzance a dalším dětem splnit si sen, začít chodit. Projekt a veřejná sbírka se koná pod záštitou Cesta za snem, z.s.


„Zuzanka mi dala slib, že jednou mi připraví a sama donese kávu. Bude to asi nejdražší káva na světě. Ale potom, co máma vidí své dítě postavit se na nohy, udělat první kroky, udělá všechno proto, aby léčba mohla pokračovat. Já věřím, že každé z těchto dětí má naději. Ano, budou si to muset vydřít, vybojovat a úspěch se nedostaví hned. Ale kde je víra a láska, tam se dějí zázraky. A pokud tím zázrakem je jedno velké přání Zuzanky a ostatních dětí - „chci chodit“ – pak udělám všechno proto, abychom to společně dokázali,“ říká maminka Ivana. Zuzanka reprezentuje tisíce dětí, které si nevybraly tuto cestu dobrovolně. Ale nevzdávají to. A my jim můžeme pomoci. Podívejte se na tento spot, věnujte pár minut informacím na www.chcichodit.cz A pokud se rozhodnete jít do toho s námi, zde je transparentní sbírkový účet na podporu dětí s dětskou mozkovou obrnou a jejich unikátní rehabilitaci, která je staví na nohy: 111 048 111 / 2010 (VS 444). Děkujeme i za sdílení. ❤


#chcichodit #cestazasnem111 #projektGUMP

Zuzanka a Gump / CHCICHODIT.CZ 

Ráchel Skleničková

Ráchel Skleničková je nevidomá zpěvačka a klavíristka, která ve své kariéře spolupracovala s Mirem Žbirkou, nebo Tomášem Klusem. V rozhovoru ze série Jedeme v tom spolu se dozvíte, jak člověk co nevidí vaří, nebo jaké pro Ráchel bylo období covidu, kdy musela své žáky učit hudbu on-line. Pusťte si velmi příjemný a inspirativní rozhovor s Ráchel a díky jejímu absolutnímu sluchu se mimo jiné dozvíte třeba i to, v jaké tónině mluví náš kolega Tomáš.

Nevidomá zpěvačka a klavíristka Ráchel Skleničková (Jedeme v tom spolu)

David Lukeš

David Lukeš sedí na vozíku v čele organizace Centrum Paraple. David je krásným příkladem toho, že i člověk se závažným ochrnutím může žít kvalitní život, nenechat se semlít okolnostmi a být navíc velmi prospěšný společnosti. Proč je David na vozíku a jak se stal ředitelem organizace zabývající se problematikou poškození míchy? Pomáhá mu jeho osobní zkušenost v jeho profesní činnosti? A co je jeho osobním přáním? Podívejte se na nový rozhovor ze série Jedeme v tom spolu, tentokrát zaměřené na inspirativní lidi s handicapem, kteří se zapojují do pracovního procesu a jsou aktivní a úspěšní v tom,
 co dělají 🙂

Partner pořadu: ŠKODA #skodaneridit #skodahandy

Video Description

 CzechTourism 7 statečných

V sobotu 23.4. jsme odstartovali první závod CzechTourism 7 statečných. Závod krajů na handbike trenažérech odstartoval Plzeňský kraj časem 2:48:22. Jak si asi povedou ostatní kraje? Sledujte další zastávky! 🙂

Video Description

NOVINKA

honza

Honza měl nehodu na motorce, po které usedl na vozík. Jak sám říká, nebyl ani rok na vozíku, když vyrazil na první ročník Handy cyklo maratonu, cyklistického objezdu okolo Česka, 2222 km non-stop. Letos je to deset let! A Honza byl součástí každého ročníku se svým týmem Plzeň v Žíle. Proč se Honza postaví i letos na start nejdelší cyklistické akce v Česku? Co mu to dává a jaké má humorné vzpomínky? Co všechno se může stát, když objíždíte s týmem Česko na kole bez zastavení? Podívejte se na krátký video spot a na web projektu www.111hodin.cz
Pro všechny, kdo mají rádi kolo, bez rozdílů, bez omezení. Všichni společně! Letos po desáté objíždíme všech 14 krajů České republiky. Neskutečný zážitek, velká výzva, vzpomínky, které zůstanou a zkušenost, která vás posune v životě dál. To je Metrostav handy ckylo maraton Cesty za snem. Postav tým, pojeď s námi! Zažij to. Stačí se jen rozhodnout ❤ 

 • #maraton10 #cestazasnem111 #metrostav #světovéČesko Metrostav a.s.

8. května 2022

pražský maraton

 • 8.5. proběhne Pražský maraton, jehož součástí je tzv. Battle of the teams - každý z běžců si může vybrat tým, za který celý maraton poběží a podpořit tak jednu z neziskových organizací. Jedním z těchto týmů je tým Birell, v jehož čele stojí paralympijský cyklista Jiří Ježek a právě Cesta za snem je organizace, kterou tento tým svým během podpoří. A my nebudeme stát jen tak stranou! Polovinu závodu si totiž odběhne sám Jirka, tu druhou pak převezme Héřa Volf na vozíku 🤩
 • Chystáte se maratonu zúčastnit jako běžec? Přidejte se do týmu Birell, který loni Jirka dovedl do cíle jako vítězný tým a podpořte tímto výběrem také nás 🙂
 • Ti z Vás, co nepoběží se mohou přidat k Cestě za snem a vytvořit tak fanouškovskou základnu týmu Birell podél trati. Spoty, ze kterých budeme fandit, Vám včas sdělíme 🙃

  #PragueBoT22 #PragueMarathon #cestazasnem #birellteam

NOVINKA 

V sobotu proběhlo
první setkání Lvic 2022!

 • V sobotu proběhlo první setkání Lvic 2022. I letos jsme vytvořili super tým zajímavých žen s handicapem, které se toho nebojí. Osm lvic, které budou ve dvou týmech plnit úkoly, o kterých nemají tušení. Budou muset překonávat překážky, vytvořit fungující tým, prokázat sílu a odvahu, najít a využít svůj potenciál a mnohdy překonat i samy sebe. 
 • Projekt LVICE je program, v němž dostávají prostor ženy s handicapem, aby ukázaly, že přesto, že se neobjevují na titulních stranách časopisů, jsou silné, odvážné, krásné a inspirativní. Cílem je nejen inspirovat ale také.pomáhat. 
 • Natáčení projektu proběhne v květnu. Na první představení jednotlivých lvic se můžete těšit již 19.června. 

NOVINKA

CzechTourism
7 statečných

 • CzechTourism 7 statečných je závod krajů na handbike trenažerech, jehož cílem je podpořit rozvoj sportu a pohybu dětí v dětských domovech. První ze série závodů se uskuteční 23.4. v Plzni v rámci Krajského půlmaratonu v areláu Škodalandu. Doražte podpořit výsledky Plzeňského kraje a našlapat pár kilometrů na simulátorech cyklistiky 🙂 budeme se na Vás těšit!

NOVINKA

Je to tady! Spouštíme nový projekt Česko v pohybu!

 • Každý potřebujeme pohyb, který nás udržuje v dobré fyzické i psychické kondici, pojďme se hýbat společně a navzájem se podporovat i v těch nejmenších změnách k lepšímu. Můžete vyběhnout ráno se psem do parku, do práce jet na kole, místo tří zastávek tramvají jít pěšky, vyjedte si o víkendu na kole, na běžky nebo na výšlap s rodinou. Každý pohyb se počítá! Každý pohyb si zapisujeme do našeho osobního deníku aktivit na webovém rozhraní Česko v pohybu a sdílíme s ostatními. Inspirujte se a motivujte druhé. Stanovte si vlastní výzvu, kterou chcete zdolat. Všichni dohromady zdoláváme naši společnou výzvu. Objedeme, oběhneme, obejdeme svět.
 • Vytvořme si společně návyk a závislost na pohybu.
  Společně dostaneme Česko do pohybu.

NOVINKA

FOR BIKES
26.3.2022

 • PVO EXPO
  PRAHA LETŇANY
 • HANDBIKE TRENAŽERY
  PO CELÝ DEN
 • VE 14 HODIN
  EXHIBIČNÍ ZÁVOD TÝMŮ CZECH TOUR

 • V sobotu 26.3. budeme součástí FOR BIKES v pražských Letňanech. Na místě budou k dispozici handbike trenažéry, které můžete vyzkoušet po celý den.
  Ve 14 hod. se pak na trenažerech odehraje exhibičních závod týmů Czech Tour.
 • Doražte se za námi podívat,
  rádi Vás uvidíme!

NOVINKA

Zimní Kvadriatlon
v 90 vteřinách (VIDEO)

 • Podívejte se na video ze sobotního Kvadriatlonu, který jsme po roční pauze úspěšně uskutečnili.
 • Bylo to jedním slovem fantastické. Potkat se po dlouhé době se všemi báječnými lidmi. Zazávodit si a užít si tu nepopopsatelnou atmosféru, která s námi běžkovala celým dnem. Účastníků bylo víc než dost, sněhu bylo bohatě a dobré nálady ještě více. Děkujeme všem, kteří jste dorazili za námi. Užít si radost z pohybu, překonat vlastní hranice, spřátelit se s novými lidmi a nasávat krásnou zimní atmosféru, než dorazí Jaro. Jste to právě vy, kdo dělá naše akce tak jedinečné. My vám za to děkujeme a těšíme se na další setkání.
 • Video: Matěj Charvát
  Fotografie: Sára Škopková 

NOVINKA

Pojďte s námi na zimní Kvadriatlon

 • První akce tohoto roku se uskuteční 5. března v Bedřichově. Srdečně vás zveme na Zimní kvadriatlon dvojic, který pro vás po roční pauze s radostí připravujeme. Dojeďte zažít tu neopakovatelnou atmosféru s rodinou, přáteli či svým psím parťákem. Účastníkům s omezením pohybového aparátu zapůjčíme na místě sledge běžky. Užijte si společně s námi sníh a zimní radovánky, než dorazí jaro.
 • Pro malé účastníky chystáme i dětský závod.
 • Zimní kvadriatlon je tu zkrátka pro všechny, kteří mají chuť se zapojit a užít si porci zábavy. Bez rozdílu, bez předsudků, zdarma pro každého.
 • Těšíme se na vás na startu 5. března v Bedřichově.

NOVINKA

Představujeme Metrostav handy cyklo Maraton X (2022)

 • V roce 2012 jsme odstartovali náš první Handy cyklo maraton. Tou dobou jsme ještě ani netušili, že se tento závod stane největší a nejoblíbenější akcí Cesty za snem.
 • V letošním roce vás s hrdostí zveme na jubilejní X. ročník Metrostav handy cyklo maratonu, který se uskuteční 26. 7. - 30. 7. 2022. Utvořte Týmové štafety čtyř nebo osmi členných smíšených družstev a oslavte společně s námi 10. narozeniny největšího cyklistického podniku v České republice. Ženy i muži, lidé zdraví i handicapovaní, všichni společně v úžasné cyklistické pouti za sport a cyklistiku pro všechny. 

Zuzanka

„Zuzanka se narodila v 34. týdnu těhotenství. To ráno jsem odvezla starší dcerku do školky a jela na pravidelnou těhotenskou prohlídku. Z ordinace mě už vynášeli na nosítkách a sanitkou převezli do porodnice. Myslela jsem si, že jde jen o nedopatření či omyl. Musím přece do práce, vyzvednout Michalku ze školky, dnes má trénink krasobruslení, nic mi přece není, těhotenské bříško jsem měla sotva znatelné, termín porodu daleko…“ říká maminka Zuzanky Ivana. Zuzanka se narodila s onemocněním dětská mozková obrna. Takových dětí je v České republice přibližně 9 tisíc. Aby děti jako Zuzanka mohly vstát, a udělat první kroky, je potřeba velmi specifická neurorehabilitace. Tu ale bohužel u nás pojišťovny nehradí. Ročně tak musí rodiče, odkázaní sami na sebe, sehnat až 240 tisíc korun. A tak vznikl projekt CHCICHODIT.CZ. Autor knížky a producent filmu GUMP Filip Rožek, režisér F.A. Brabec a maminka Zuzanky Ivana Švábková se spojili, aby pomohli Zuzance a dalším dětem splnit si sen, začít chodit. Projekt a veřejná sbírka se koná pod záštitou Cesta za snem, z.s.
„Zuzanka mi dala slib, že jednou mi připraví a sama donese kávu. Bude to asi nejdražší káva na světě. Ale potom, co máma vidí své dítě postavit se na nohy, udělat první kroky, udělá všechno proto, aby léčba mohla pokračovat. Já věřím, že každé z těchto dětí má naději. Ano, budou si to muset vydřít, vybojovat a úspěch se nedostaví hned. Ale kde je víra a láska, tam se dějí zázraky. A pokud tím zázrakem je jedno velké přání Zuzanky a ostatních dětí - „chci chodit“ – pak udělám všechno proto, abychom to společně dokázali,“ říká maminka Ivana. Zuzanka reprezentuje tisíce dětí, které si nevybraly tuto cestu dobrovolně. Ale nevzdávají to. A my jim můžeme pomoci. Podívejte se na tento spot, věnujte pár minut informacím na www.chcichodit.cz A pokud se rozhodnete jít do toho s námi, zde je transparentní sbírkový účet na podporu dětí s dětskou mozkovou obrnou a jejich unikátní rehabilitaci, která je staví na nohy: 111 048 111 / 2010 (VS 444). Děkujeme i za sdílení. ❤
#chcichodit #cestazasnem111 #projektGUMP

Zuzanka a Gump / CHCICHODIT.CZ

Ráchel Skleničková

je nevidomá zpěvačka a klavíristka, která ve své kariéře spolupracovala s Mirem Žbirkou, nebo Tomášem Klusem. V rozhovoru ze série Jedeme v tom spolu se dozvíte, jak člověk co nevidí vaří, nebo jaké pro Ráchel bylo období covidu, kdy musela své žáky učit hudbu on-line. Pusťte si velmi příjemný a inspirativní rozhovor s Ráchel a díky jejímu absolutnímu sluchu se mimo jiné dozvíte třeba i to, v jaké tónině mluví náš kolega Tomáš.

Jedeme v tom spolu_Ráchel Skleničková

NOVINKA

Startujeme nový web!
Jak se vám libí?

 • Dnes je velký den a víte proč? Spouštíme pro vás nové, lepší, modernější, přehlednější a našlapanější WEBOVKY!
 • Ruku na srdce, už bylo na čase obléknout naše stránky do nového kabátu. Všechny naše projekty, akce, videa, fotky, filmy, songy a spoustu dalšího z naší produkce nyní najdete přehledně na jednom místě, moderně a v novém. Máme radost, že konečně můžeme vypustit tuhle horkou novinku mezi vás.
 • Tak to běžte omrknout
  a dejte nám vědět, jak se vám to líbí ✍

NOVINKA

Začíná sezona 2022

Konečně po delší pauze zase otvíráme brány našich akcí. Volejme sláva a pět dní se radujme!

První závodní akce tohoto roku vyjede na běžkách již 5. března v Bedřichově s názvem Zimní Kvadriatlon.  Více zde

Poté nastane čas na rekonvalescenci a zhubnutí do plavek. Další akce, Letní Kvadriatlon, totiž připlouvá 26. 6. 2022. Amatérský závod ve čtyřech disciplínách v řadě pro všechny bez rozdílů! Možnost registrace zde

Odhazujeme plavky a oblékáme dres. 26.-30. 7. 2022 totiž vypukne velkolepý a jedinečný X. ročník Metrostav handy cyklo maratonu. Téhle sportovně narozeninové akce, největšího cyklistického podniku v České republice, prostě musíte být součástí, ať již jako závodník, dobrovolník nebo fanda. Šlápni do pedálů a přidej se k nám! Pro informace a registrace klikni

V září si jedeme užít pořádnou porci zábavy na Subterra open weekend v termínu 16.-18. 9. 2022 do Poslova Mlýna. Cílem projektu je vytvořit na jeden víkend prostředí, kde spolu můžeme aktivně trávit čas, zkoušet něco nového, poznat nové přátele a předávat si zkušenosti. Bližší info zde

Tímhle výpisem rozhodně nekončíme. Další naše našlapané akce, kterých můžete být součástí i Vy přineseme již brzy. Pokud jste stále na vážkách, neváhejte a přidejte se k nám. Můžete tím jen získat. Nové přátele, nové zážitky, krásné vzpomínky. 

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás