REALITY SHOW - LVICE

CÍLE

„Reality show“ Lvice vznikla za účelem pomoci 6 handicapovaným ženám vyrovnat se se svým životem, zvednout hlavu a jít sebevědomě dál. Handicap sice zůstane, ale je normální nechat si pomoci a přitom se cítit dobře a prožívat aktivní a smysluplný život. 

Kdo jsou lvice?

Již 5. ročník projektu, který dává prostor ženám s handicapem ukázat, že i přes svůj handicap, anebo právě díky němu, jsou opravdovými Lvicemi. Vyrovnat se nejen s tím, co člověku přináší život, ale také s každodenností života s handicapem je opravdovou výzvou našich účastnic. Díky seriálu bychom rádi ukázali nejen veřejnosti, ale i samotným ženám z projektu, že jsou plnohodnotnou a navíc obohacující součástí společnosti.


CASTING 2024

Hledáme ženy s fyzickým handicapem, které se chtějí postavit výzvám. Ženy, co jsou srovnané se svým pohybovým omezením a rády by si zkusily, jaké to je, spolehnout se nejen sama na sebe, ale také na ostatní ženy v týmu. Nebo naopak ženy, které kvůli svému handicapu sebevědomí stále hledají, ale jsou motivované najít vnitřní sílu a dokázat sami sobě, že na to mají.

Poznáváš se v předchozím odstavci? Sedíš na vozíku, máš amputaci, jsi nevidomá, nebo máš jiný fyzický handicap? Nebo znáš někoho, kdo se do projektu Lvice hodí?
➔ Napiš na lvice@cestazasnem.cz 

Koncept projektu

 • Projektu Lvice se zúčastní 8 žen, které rozdělíme do dvou týmů. Oba tyto týmy budou čelit předem neznámým výzvám s cílem co nejlépe si v týmu s daným úkolem poradit. Aby během úkolů uspěly, budou se muset naučit, jak efektivně spolupracovat, komunikovat a využít potenciál každé z nich. 

 • Oba týmy vyrazí z jednoho bodu a za pomocí indícií a a plnění úkolů, které je nasměrují na správnou cestu, se musí dostat do destinace, kde na ně bude čekat finální výzva.  

  Na Lvice čekají 3 dny, během kterých ověříme jejich odvahu, důvtip i schopnost spolupracovat. 

 • Chceme také upozornit na to, že i s největším nasazením a odhodláním jsou situace, kdy je handicap zkrátka překážkou. V těchto případech je důležité si uvědomit, že nechat si pomoci je také velmi důležitou součástí života s handicapem. Každý z týmů proto doplní také jedna žena bez handicapu.  

Na co se můžete těšit? 

 • 6 žen s handicapem
  a 2 bez handicapu 

 • rozhovory
  s každou ze Lvic 

 • 4 díly seriálu
  o jejich dobrodružství 

LVICE ROZHOVORY

•  připravujeme


SERIÁL
• připravujeme

Harmonogram projektu

01.

Leden-duben castingy

02.

Duben – první setkání 

03.

23.–26.5. natáčení seriálu

04.

Červen – červenec vysíláme seriál 

Podívejte se na krátká videa a fotky z  minulých ročníků. Každý rok pro vás připravujeme nový koncept.

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás