LVICE 2022
26. – 29. května 2022

 3× týdně, vždy v úterý,
čtvrtek a neděli.

První díl uvedeme na webu a sociálních sítích v úterý 12. července.

Kdo jsou to lvice?

Lvice vznikly v roce 2020. Je to projekt, v němž dostávají prostor handicapované ženy, aby ukázaly, že přesto, že se neobjevují na titulních stranách časopisů, jsou silné, odvážné, krásné a inspirativní. V rámci projektu Lvice každý rok tvoříme tým žen s různými druhy zdravotního handicapu. Jejich cílem je překonat překážky, které jim postavíme do cesty, překonat samy sebe, vytvořit fungující tým, prokázat svou odvahu, sílu, důvtip a v neposlední řadě inspirovat a pomáhat dětem, Lvíčatům. Vše, co Lvice podnikají, jejich životní příběhy i podpora dětí, je natáčeno a každý rok tak vzniká unikátní mini seriál určený pro internet. 

Generální partner

Lvice 2022 

Každý rok přicházíme s novým konceptem. V roce 2020 byly Lvice jeden společný tým. V následujícím roce jsme vytvořili pět smíšených dvojic, handicapovaná žena a nehandicapovaná žena, osobnost v určitém odvětví. V letošním roce bude osm Lvic rozděleno do dvou týmů po čtyřech. Každý tým navíc doplní jedno Lvíče. Dvě mladé slečny z dětského domova tak budou reprezentovat ty, které letos společně podpoříme. Lvice a Lvíčata budou letos poprvé tvořit společné týmy. Charitativním cílem letošního ročníku je tedy podpora sportu, pohybu a rozvoje samostatnosti a cílevědomosti pro děti z dětských domovů. Tyto děti nejsou zdravotně handicapované, přesto si na svých bedrech nesou handicap z nejtěžších. Absenci zázemí fungující rodiny.


Koncept Lvice 2022:

 • Z celorepublikového castingu jsme vybrali 8 žen s různými druhy zdravotního handicapu. To, co mají společné, je silný životní příběh, velká síla, odvaha a chuť žít naplno. Jsou různého věku, z různých koutů Česka, neznají se. Společně budou muset vytvořit fungující týmy, naučit se komunikovat a využívat unikátní potenciál každé z Lvic pro zdolání jednotlivých výzev v týmu.
 • Osm finalistek Lvice 2022 jsme rozdělili do dvou týmů po čtyřech ženách tak, aby jejich fyzická omezení byla v obou týmech v rovnováze.
 • Vzhledem k letošnímu zaměření podpory pro děti z dětských domovů, jsme ve spolupráci s ředitelem dětského domova Tuchlov vybrali dvě dívky, které se přidají ke Lvicím.
 • Ve výsledku tak vzniknou dva týmy Lvice 2022, tvořeny vždy čtyřmi Lvicemi
  a jednou dívkou, Lvíčetem, z dětského domova.
 • Novinkou letošního ročníku je také neustálý pohyb Lvic. Oba týmy vyrazí ze stejného místa a po dobu tří dnů budou na cestě. Cílem projektu je obstát v jednotlivých výzvách, duelech, a posouvat se ke společnému cíli na konci cesty. Kudy cesta Lvic povede se dozví vždy po splnění daného úkolu a získání další indicie, souřadnic na mapě a podobně.
 • Aby Lvice a Lvíčata jako tým obstály, musí se velmi rychle sehrát, naučit se spolu komunikovat, objevit slabiny i potenciál každé z členek týmu a umět vše využívat na jejich cestě. Jedině tak se jim podaří dostat se dál na své cestě za dobrodružstvím.

Kdy budou Lvice probíhat a jak je mohu sledovat?

 • Lvice 2022 se budou natáčet v termínu
  26. – 29. května 2022
 • Z natáčení vám budeme přinášet:
  zprávy, fotografie a videa
 • To nejdůležitější je ale výsledný mini seriál LVICE 2022.
  Ten se bude vysílat 3× týdně, vždy v úterý, čtvrtek a v neděli.
  První díl uvedeme na webu a sociálních sítích v úterý 12. července.
 • Jednotlivé epizody můžete sledovat na tomto webu,
  našem Facebooku, Instagramu a YouTube.
 • Součástí projektu je také představení jednotlivých Lvic a Lvíčat a jejich životních příběhů.
  Představení bude probíhat formou video rozhovorů.

Harmonogram vysílání: 

Podívejte se na krátká videa a fotky z  minulých ročníků. Každý rok pro vás připravujeme nový koncept.

Jak můžu projekt podpořit?

Základní formou podpory je projekt sledovat, sdílet s přáteli. Cílem projektu je dostat do povědomí odvahu, sílu a krásu žen s handicapem. Společně chceme dokázat, že tyto ženy i přes handicap mohou inspirovat nás všechny a pomáhat dětem. 

Každý rok je projekt Lvice spojen s benefiční sbírkou na podporu pohybu a rehabilitace dětí s handicapem. Letos poprvé budeme společně podporovat děti z dětských domovů. Pokud se chcete přidat, zapojte se do veřejné sbírky na podporu Lvíčat jakýmkoliv příspěvkem. 

Pokud jste novinář nebo se pohybujete v médiích, můžete projekt podpořit článkem, rozhovorem, pozvánkou do pořadu a podobně. Ozvěte se nám a my s vámi vše rádi doladíme, dodáme kontakty, fotografie, video a podobně. 


TRANSPARENTNÍ SBÍRKOVÝ ÚČET NA PODPORU LVÍČAT

Rádi byste podpořili sport a pohyb pro děti z dětských domovů finančně?
Připojit se můžete podporou v libovolné výši na transparentní sbírkový účet 111048111/2010

Na pohyb na transparentním účtu se můžete podívat ZDE


Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás