Galavečer Cesty za snem proměnil sport v eleganci

Cesta za snem, z. s. / TISKOVÁ ZPRÁVA / 01. 12. 2022

Lidé pohybující se v okruhu organizace Cesta za snem jsou většinou k vidění v cyklistických dresech
a sportovním oblečení. Dne 26. listopadu tomu bylo výjimečně jinak a do prostor Top Hotelu v Praze vstoupili pánové v obleku a dámy ve společenských šatech. Důvodem byla slavnostní akce Galavečer
a jak již sám název napovídá, všichni zúčastnění vyměnili sportovní styl za elegantní šaty a obleky.
Akce byla pohledem do celoročního působení organizace, zrealizovaných projektů a připomenutí momentů, které se pro některé lidi s handicapem staly pozitivním zlomem v životě. Vzpomínka
na každou akci oživila v paměti chvíle radosti, překonávání vlastních strachů i radost z dosažených cílů. Každá z akcí nese svůj vlastní příběh, který je vždy propojen s myšlenkou sportu pro všechny. Hlavním motivem jsou vždy lidé, kteří se do projektů zapojí a díky nim je možné tento cíl realizovat.
Nebojí se nových výzev, vystoupení z vlastní komfortní zóny, být součástí týmů a zároveň ostatní motivovat. Celým večerem provázel předseda Cesty za snem Heřman Volf společně s členem týmu Petrem Dvořáčkem. Společně zavzpomínali na projekty, které letos zrealizovali a zároveň představili plány do příštího roku.

Galavečer byl nejen o setkání, vzpomínání a zábavě, ale také o vyhlášení vítězů v několika kategoriích. Každý, kdo se na projektech podílí, by mohl získat ocenění, avšak vítěz mohl být vždy pouze jeden. Všichni ocenění obdrželi originální poháry pro vítěze od výrobce křišťálového skla Preciosa. V kategorii Žena roku se vítězkou stala Lenka Kladivová, která se i přes pohyb na invalidním vozíku rozhodla bojovat a plnit si vlastní sny. Stala se tak Lvicí ve stejnojmenném projektu, byla patronkou týmu We Love Cycling v rámci Metrostav Handy Cyklo Maratonu a letos se dokonce stala členkou týmu. V kategorii Muž roku bylo předáno ocenění Petru Dvořáčkovi, který je členem týmu Cesty za snem, v organizaci působí v pozici specialista trenažérů a velkou měrou se podílí na realizaci všech projektů. Letos si také splnil svůj sen a stal se součástí týmu Subterra Cycling Team na cestě dlouhé 2222 km přes všech 14 krajů v limitu 111 hodin.
Dalším oceněným byl tým Ottobock, který najel nejvíce kilometrů na handbike trenažeru v rámci projektu Moneta Czech Tour. V kategorii nejlepší tým Kvadriatlonu se vítězem stala Nadace Preciosa a ocenění vítěz Metrostav Handy Cyklo Maratonu za naplnění myšlenky jízdy si odnesla Subterra Cycling Team. Nejlepším týmem v kategorii CzechTourism 7 statečných se stal tým Ústeckého kraje, za který převzala ocenění radní Ústeckého kraje Ing. Jindra Zalabáková.

Na Galavečeru se potkali lidé, kteří se znají a přátelí z akcí, které organizace pořádá v průběhu roku v rámci celé České republiky. Většina je spolu pravidelně v kontaktu, ale vzdálenost bydliště neumožňuje některým pravidelné osobní setkání. Galavečer byl proto jednou z příležitostí opět se sejít, mluvit spolu a bavit se, neboť osobní setkání je vždy nejpřínosnějším způsobem komunikace pro všechny zúčastněné. Důkazem byly rozzářené oči, smích i konverzace všech, kteří do Prahy přijeli. S úsměvem vzpomínali na všechny akce a setkání, které spolu v letošním roce prožili.

Obzvlášť akce Metrostav Handy Cyklo Maraton byla vděčným tématem hovorů, neboť zde všichni společně prožili několik dnů plných nezapomenutelných zážitků, nutnost fungovat jako jeden tým, probdělé noci a stovky kilometrů na kole. Mluvilo se nejen o minulosti, ale i společných plánech na akce v příštím roce, což je důkazem silné základny těch, kterým se Cesta za snem stala nedílnou součástí života.

Zpestřením akce byla po celý večer živá hudba skupiny The Party band, která se nejprve prolínala s hlavním programem večera a následně provázela volnou zábavu. Mnozí neváhali a na parketu předvedli své taneční umění bez ohledu na fyzický handicap. Právě toto je jedním z cílů Cesty za snem, což zde bylo opět viditelné, neboť skrze tanec ukázali, že dokážou být bez rozdílu spolu v pohybu. Naprosto přesně popsal večer jeden z účastníků, kterého jsem se zeptala, proč na akci přišel. „Galavečer pro mě znamená vidět různé osudy úžasných lidí, krásnou atmosféru, a to mě vždy zahřeje u srdce.“ Akce byla spojena s rautem, kde si všichni mohli pochutnat na dobrém guláši nebo si dopřát studenou večeři v podobě švédského stolu. Nechyběly sklenky vína symbolizující oslavu konce sezóny a zakončení letošního roku plného úspěšných projektů Cesty za snem.

Osobní setkání s lidmi, které spojily leckdy jejich nepříznivé osudy, bylo opět inspirující. Pravidelně
na akcích dokazují, že i přes vlastní handicapy lze najít smysl života a žít plnohodnotný život.
Panovala zde přátelská atmosféra, která se již stala nedílnou součástí jakéhokoliv projektu organizace. Všichni odcházeli z akce spokojeni s úsměvem, dalším nezapomenutelným zážitkem a vědomím,
že jsou součástí skupiny lidí s podobným náhledem na život. Milá pozornost v podobě růže při odchodu z akce byla už jen třešničkou na dortu povedeného a dobře zorganizovaného večera.


Cesta za snem, z.s. / José Martího 31 / 162 52 Praha – 6 / www.cestazasnem.cz
Heřman Volf / M: 739 220 922 / E: volf@cestazasnem.cz 

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás