V poslanecké sněmovně se závodilo na handbike trenažerech na podporu rodičů samoživitelů

Cesta za snem, z. s. / TISKOVÁ ZPRÁVA / červen 2023

Ve dnech 30.5.-2.6. proběhl v Poslanecké sněmovně závod na handbike trenažerech, který zorganizovala nezisková organizace Cesta za snem. Závodu se zůčastnilo sedm poslaneckých klubů a jeden tým z řady zaměstnanců Poslanecké sněmovny. Díky startovnému, který zaplatil každý z účastníků, obdrží Svaz tělesně postižených Hrabyně na podporu rodičů samoživitelů krásných 80.500 Kč.

Každý z týmů závodu O cenu Poslanecké sněmovny pod patronací Patrika Jahody si před začátkem akce vylosoval jednu z 8 vybraných organizací podporující rodiče samoživitele, pro kterou se snažili v závodu uspět. Organizaci vítězného týmu totiž putovalo veškeré startovné vybrané v průběhu celého závodu. Úkolem jednotlivých týmů bylo na zapůjčeném handbike trenažeru najet co nejdelší vzdálenost. Každý tým měl pak v průběhu týdne, kdy se akce konala, trenažer k dispozici po dobu 1 hodiny.

Týmem, který najel více než 32 kilometrů, byl poslanecký klubu STAN. Následovaly týmy Hnutí ANO, ODS, TOP 09, zaměstnanců Kanceláře, KDU-ČSL a SPD. Organizací, pro kterou poslanecký klub STAN vyhrál, se stal Svaz tělesně postižených Hrabyně, jehož zástupcům bude v Poslanecké sněmovně ve středu 28.6. v 10h slavnostně předán šek ve výši 80.500 Kč.

Závod na handbiku, nebo-li kole, které využívají k cyklistice vozíčkáři, se v Poslanecké sněmovně setkal s velkou odezvou. “Musím přiznat, že takový zájem z řad poslanců jsme nečekali a velice nás aktivní zapojení zúčastněných potěšilo,” uvedl Heřman Volf, předseda organizace Cesta za snem, která závod ve sněmovně zorganizovala. Cíl tohoto závodu ležel hned ve dvou rovinách. Za prvé seznámit zákonodárce se sportem handicapovaných. I proto závod proběhl pod patronací Patrika Jahody, který se jako vozíčkář pravidelně účastní světových závodů na handbiku. A za druhé podpořit skupinu obyvatel, kterou krize posledních let zasáhla obzvlášť tvrdě, tedy rodiče samoživitele.

Za své vítězství získal poslanecký klub STAN cenu vyrobenou uměleckým kovářem Dušanem Jančičkou, který je sám na vozíku.

Cesta za snem, která závod zorganizovala, je organizace, která již více než 10 let podporuje aktivní životní styl lidí s handicapem a prostřednictvím sportovních aktivit podporuje propojení většinové společnosti se světem handicapovaných. V loňském roce jejich projekt Metrostav handy cyklo maraton obdržel cenu Evropské komise za nejlepší sportovně integrační projekt z celé EU. Jejich aktivity můžete sledovat na www.cestazasnem.cz


Heřman Volf / M: 739 220 922 / E: volf@cestazasnem.cz 
Cesta za snem, z.s. / José Martího 31 / 162 52 Praha – 6 / www.cestazasnem.cz

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás