Přijďte fandit na start nebo do cíle maratonu

12.ročník Metrostav handy cyklo maratonu odstartuje co by dup! A vy můžete přijít fandit! 🤩 Kam?


❤️ na START - 30.7 od 10h u Löwitova mlýna

❤️ do CÍLE - 3.8. od 12h - Ostrov Štvanice

Přijďte povzbudit cyklisty, kteří odhodlali objet celou republiku v sedle kola. Určitě jim to udělá radost! Tak s kým se tam uvidíme?

Seriál Lvice už je kompletní!

A jsou venku všechny 4 díly. Viděli jste všechny? Letos to byla opravdu jízda! Holky jsme vzali na autodrom, do sklárny, na letiště a na závěr do Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Pokud vám některý z dílů utekl, můžete je skouknout všechny. 

Co vás čeká?

V Poslanecké sněmovně se závodilo na handbiku!

Strávili jsme v Poslanecké sněmovně několik dní, kde jsme připomněli, že jsou mezi námi i lidé s handicapem. Poslance i zaměstnance sněmovny jsme posadili za kliky handbiku a do trenažeru ručního řízení a ukázali, že život s handicapem je fakt celkem makačka.


A to všechno na dobrou věc ❤️ Celá akce proběhla na podporu Elenky - malé sečny, která ve 3 letech prodělala mrtvici.

Maraton - Posledních pár dní do konce registrace!

Registrace týmu do Metrostav handy cyklo maratonu
končí k 30.6. Pokud chcete zažít něco neobyčejného,
máte posledních pár dni!

Co vás čeká?

❤️   111 hodin na cestě
❤️   1600 nebo 2222 kilometrů
❤️   časovky týmů
❤️   strategie
❤️   legrace
❤️   pocit naplnění

Tak do toho pojďte s námi! 12. ročník startuje v termínu 30.7-3.8
Pro více informací pište na e-mail selnekovicova@cestazasnem.cz.

Lvice - premiéra už v neděli 23.6!

Taky už se nemůžete dočkat? Dobrodružství Lvic má premiéru prvního dílu seriálu už tuto neděli 23.6 v 19:30! Podívejte se na trailer, který je průřezem zážitku celého natáčení. Na další díly se pak můžete těšit každou další neděli.


Dejte nám vědět, jestli se budete koukat?

Testujeme bezbariérovost autonabíječek

Pomozte nám!

Vývoj nezastavíš, a proto se každý z nás bude setkávat s elektromobily čím dál častěji. I Cesta za snem má díky Škoda Auto ve své stáji auto, co se netankuje, ale nabíjí. A všimli jsme si něčeho, co zatím nikdo neřešil… některé nabíjecí stanice nejsou plně přístupné. Aby mohl vozíčkář auto nabít sám, překáží mu obrubník a nebo má stanici příliš daleko. Pojďme to společně změnit! Prozatím jsme se rozhodli vytvořit mapu, kde se vozíčkář dozví, jestli si auto sám nabije a nebo ne. S tím nám můžete pomoct i vy. My zatím rozhýbeme debatu, aby se nová dobíjecí místa rovnou stavěla přístupná všem.

1. zastávka

Sledujte rozhovory se Lvicemi

Materiál pro seriál Lvice už jsme natočili. Než ho sestříháme a 23.6. vám pustíme první díl, můžete se seznámit s jednotlivými účastnicemi. A to díky rozhovorům ze série Jedeme v tom spolu, ve kterých se dozvíte životní příběhy všech handicapovaných účastnic. Zatím jsme zveřejnili tyto:

Hledáme posilu do týmu!!

Cesta za snem hledá posilu na pozici produkčního
z Prahy a okolí (ZTP výhodou). Požadujeme samostatnou práci a schopnost rozhodovat se.


Pro více informací pište na e-mail selnekovicova@cestazasnem.cz.

Nadační běh
ORLEN Unipetrol 2

Pojďte se s námi proběhnout! 16.6 v Mostě proběhne druhý ročník Nadačního běhu ORLEN Unipetrol 2. V areálu Benedikt se zabaví nejen běžci, ale také celá rodina. Pokud se k nám chcete přidat, registrujte si své běžecké místo zde. (Proklik na

Lvice - Máme natočeno!

Bylo to krásné. Bylo to náročné. A bylo to emotivní! Čtyři dny po boku osmi skvělých žen, které se zúčastnily pátého ročníku projektu Lvice.❤️

Pro holky jsme si toho nepřipravili zrovna málo, takže byl program opravdu našlapaný. I přes první ostych se do svých úkolů pustily s odhodláním a za ty čtyři dny se proměnily v opravdovou smečku holek, co táhne za jeden provaz. Byly jste super Lvice naše ❤️  A my jdeme stříhat. První díl už 23.6.

1. zastávka

Sedmi statečných!

První zastávka s projektem Sedm statečných se letos odehrála v Plzeňském Škodalandu. Návštěvníci zahájili závod na handbiku ujetou vzdáleností 22,18 km v limitu 1 hodiny a nastavili tak výchozí laťku dalším krajům. Dále jsme také vyhlásili nejlepšího muže, ženu a dítě v samostatné jízdě na handbike trenažeru. Těšíme se na další zastávky!

Metrostav handy cyklo maraton ve Sportovních zprávách

Metrostav handy cyklo maraton je projekt, který si zaslouží, aby ho znal každý ❤️

Navštívili jsme proto Sportovní zprávy na ČT Sport a maraton tam představili 😊

1. setkání se Lvicemi
je za námi!

20.4 proběhlo první setkání se Lvicemi 2024 

😊 holky jsme rozdělili do týmů, natočili rozhovory s jejich životními příběhy a pro utužení vztahů v týmech je vyslali na únikovku. Přípravy na 5. ročník jsou v plném proudu a holky nemají tušení, co chystáme. Co jsme si pro ně nachystali, uvidíte už v červnu!

Charitativní běh okolo Strahovského rybníka

ZŠ a MŠ Chýně pro nás uspořádali charitativní běh kolem Strahovského rybníka. Společně se všemi účastníky jsme si užili parádní odpoledne a rybník si “oběhli” taky! 😁 Děkujeme za pozvání a za podporu ❤️

Vysázeli jsme
2222 stromků! 

Společně s našimi partnery jsme již podruhé vysázeli sazenice stromů v oboře Daliborka. 

Jeden strom za jeden kilometr Metrostav handy cyklo maratonu, který letos připravujeme již po dvanácté. Poděkování patří hl.m.Praha, která výsadbu podpořila jako generální partner a také Nadaci Dřevo pro život, která nám nám pomohla výsadbu zrealizovat.

Snídali jsme s novou!

Navštívili jsme Snídani s novou, abychom představili Metrostav handy cyklo maraton ještě více lidem.

Heřman Volf společně s tiskovým mluvčím Skupiny Metrostav Radimem Manou promluvili o celém projektu a pozvali k účasti nové zájemce. Diváci si navíc mohli zasoutěžit přímo o startovné pro celý tým. Těšíme se na nové účastníky! 

Výsledky Zimního kvadriatlonu 

Letos to bylo se sněhovou nadílkou dobrodružné do poslední chvíle. Nakonec se nám ale podařilo zastihnout poslední zbytky sněhu a Zimní kvadriatlon úplně na suchu nezůstal. Jak se našim závodníkům dařilo si můžete prohlédnou ve výsledkové listině níže.

A ten už nezbývá, než se těšit na letní verzi kvadriatlonu,
která se odehraje 7. 9. 2024 v Praze 

Škoda bez bariér!

Grant na pořízení kola

Cyklistika zlepšuje životy 💚  Přestože Martin kvůli svému onemocnění nemůže sám jezdit na kole, přináší mu cyklistika spoustu radosti. Podívejte se na rozhovor s Martinovou maminkou ZDE

Pokud by i vám pomohlo k aktivnímu životu pořízení kola, sportovního vozíku, či elektrického pohonu, neváhejte si požádat o grant Škoda ve spolupráci s Konto Bariéry 🙏🏻

Cesta za snem
na For Bikes
 

I v letošním roce se s námi můžete potkat na veletrhu For Bikes, který se koná v termínu 22.-24.3 na výstavišti v pražských Letňanech.

Jako obvykle se u nás budete moci projet na handbike trenažeru a vyzkoušet si, jak náročná je cyklistika vozíčkářů. A pokud se vám bude dařit, můžete vyhrát spoustu zajímavých cen, včetně startovného pro celý tým na Metrostav cyklo maraton a to už je pořádná pecka! U okolních stánků se navíc můžete porozhlédnout po novinkách z cyklosvěta a vybrat si vše co potřebujete pro vaše šťastné cyklo kilometry. Třeba zrovna ty na trase našeho maratonu, že?

Zimní kvadriatlon dvojic

V SUCHÉ VARIANTĚ

Počasí našemu Zimnímu kvadriatlonu dvojic letos moc nepřeje. To ale neznamená, že budeme sedět doma! 2. března se na vás těšíme v Bedřichově s naší suchou variantou kvadriatlonu. Klasické běžky vyměníme za trenažery běžeckého lyžování. A pak si hned můžete vyzkoušet, kolik z 5 terčů elektronické střelnice trefíme, zatímco se vám budou třást vysportované ruce 😁

Kvadriatlon startujeme na stadionu v Bedřichově v 11 hodin.
Suchej únor, nebo suchej březen? My to prostě nevzdáme! 😀

Co vás letos čeká
 s Cestou za snem? 

Co vás letos čeká s Cestou za snem? Náš tým vás provede chystanými projekty napříč rokem 2024 🩷

Krátký dokument

o PELOTONU NADĚJE

Peloton naděje je speciální kategorií Metrostav handy cyklo maratonu. Co kraj, to předem stanovený úsek, na kterém se může přidat úplně každý. Cílem Pelotonu naděje je šířit myšlenku sportu a cyklistiky pro všechny a potkávat se s lidmi napříč kraji. Podívejte se, jaký byl Peloton loni.

A potkávat se budeme i v rámci 12. ročníku Metrostav handy cyklo maratonu v termínu 30.7 - 3.8.2024 💫 Potkáme se i s vámi?

Jedeme v tom spolu

Radek Strial

Další z rozhovorů Jedeme v tom spolu je tady! Tentokrát s Radkem Strialem, který je kapitánem Pelotonu naděje. Jak se na Peloton dívá a jak celkově vnímá Metrostav handy cyklo maraton? Proč je rád, že se jeho vnoučata mohou potkávat s lidmi s handicapem? Podívejte se na další rozhovor se série Jedeme v tom spolu.  

Letos jsme se rozhodli vyzpovídat nejen lidi s handicapem, ale také ty, kteří jsou s nimi v úzkém kontaktu a mohou přinést zase jiné úhly pohledu. Tak se nezapomeňte dívat! ❤️

Pojeď s námi Zimní kvadriatlon dvojic!

2. března 2024 | Bedřichov

Jako každý rok i letos zahajujeme sezónu Zimním kvadriatlonem dvojic a to 2. března v Bedřichově. Vezmi parťáka a přihlas se do jedné z 6 připravených kategorií v závodu na běžkách. Čeká na vás 7 okruhů v délce 5 kilometrů, střelba, sprint a mírný sjezd. Závod je pro všechny zdarma a handicapovaní si na místě mohou půjčit sledge.

CASTING 
LVICE 2024 

Startuje již 5. ročník projektu Lvice! 

Hledáme ženy, co jsou srovnané se svým pohybovým omezením a rády by zažily něco nového, nebo naopak ženy, které kvůli svému handicapu sebevědomí stále hledají, ale jsou motivované najít vnitřní sílu a dokázat samy sobě, že na to mají.

Poznáváš se v předchozím odstavci? Sedíš na vozíku, máš amputaci, jsi nevidomá, nebo máš jiný fyzický handicap?

Znáš někoho, kdo se do projektu Lvice hodí? Dej nám vědět na lvice@cestazasnem.cz 

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás